propozice

Termín: sobota 21. dubna 2018

Ročník: šestý

Čas: V 11 hodin od ZŠ Horka-Domky (Václavské náměstí 44/12, Třebíč)

Limit: 3 hodiny (11.00 – 14.00)

Tratě: Půlmaraton, “Desítka” (11,5 kilometrů)

Kategorie:

 • Dorostenky 15 – 17 let (2003 – 2001)*
 • Ženy 18 – 34 let (2000 – 1984)
 • Ženy 35 – 44 let (1983 – 1974)
 • Ženy nad 45 let (1973 a starší)
 • Dorostenci 15 – 17 let (2003 – 2001)*
 • Muži 18 – 39 let (2000 – 1979)
 • Muži 40 – 49 let (1978 – 1969)
 • Muži nad 50 let (1968 a starší)

Pro zařazení do kategorie je rozhodující ročník narození
* Dorostenci/dorostenky do 18 let mohou běžet pouze trať „Desítky“ se souhlasem svých odpovědných zástupců a jsou povinni při vyzvednutí startovních čísel doložit vyplněný a podepsaný formulář: stáhnout.

Ceny: Vyhlášení výsledků proběhne pár minut po doběhu posledního závodníka. Ceny čekají na první tři v každé kategorii

Medaile: V cíli závodu čeká na každého účastnická medaile s motivem Halahoj Třebíčského půlmaratonu

Trička: : Bude možné objednat je při registraci. Jsou bavlněná s logem závodu, stojí 120 korun. Pokud neběžíte a tričko stejně chcete, ozvěte se na mail trebicskypulmaraton@gmail.com

Vyzvednutí startovních tašek: v den závodu u místa startu od 9 do 10.30. V tašce najdete startovní číslo, čtyři spínací špendlíky, poukaz na občerstvení po závodě a poukaz na pivo/limonádu, který můžete použít na večerním Půlmaratonském festiválku. Výdej tašek proběhne dle abecedy. Startovní tašku nemusí vyzvednout závodník osobně.

Občerstvení: Pro půlmaratonce jsou na trati připraveny čtyři občerstvovací stanice (přibližně na 5., 10., 15. 20. kilometru), pro desítkaře dvě (na 5. a 10. kilometru). Každý závodník obdrží občerstvení rovněž v cíli. Rovněž je možné  je možné zakoupit drobné občerstvení na hřišti ZŠ Horka-Domky.

Zázemí: V prostorách tělocvičny najdete šatny i toalety, mužům je vyhrazeno přízemí a ženám první patro. Využít můžete také úschovnu zavazadel.

Program
8.30 začátek vyzvedávání startovních čísel
10.30 konec vyzvedávání startovních čísel
11.00 start Halahoj Třebíčského půlmaratonu
11.05 start nesoutěžního běhu rodičů s dětmi
11.40 předpokládaný doběh vítěze „Desítky“
12.15 předpokládaný doběh vítěze půlmaratonu
zhruba 13.30 vyhlášení výsledků
17.00 Půlmaratonský festiválek na Trumpetce

Účastnický poplatek činí ve všech kategoriích:

 • při platbě připsané na náš účet do 28.2. 2017 – 300 Kč
 • při platbě připsané na náš účet do 31.3. 2017 – 350 Kč
 • při dubnovém přihlášení nebo platbě na místě – 400 Kč
 • nesoutěžní běh rodičů s dětmi: dobrovolné vstupné

Počet startujících byl z kapacitních důvodů omezen na 350 osob. 

Přihlášeným přijde mail s číslem účtu, na které prosím uhraďte poplatek do 14 dnů. Pak budeme nabízet Vaše místo dalším zájemcům. Jako variabilní symbol použijte číslo přihlášení u vašeho jména vygenerovaného při registraci. Do poznámky prosím připište vaše jméno a heslo “půlmaraton Třebíč”.
Přihlásit se může každý od 18 let na hlavní trať, na poloviční trati od 15 let.

Případné storno platby: do 28. února vracíme plnou částku, do 31. března polovinu, poté již startovné nevracíme (kvůli tisku účastnických listů, nákupu zásob atd.) Díky za pochopení.

Půlmaratonský festiválek: Už potřetí oslavíme úspěšný závod na Půlmaratonském festiválku, který se opět odehraje na Trumpetce v židovské čtvrti. Tentokrát budeme hrát venku, začínáme v 17 hodin a těšit se můžete na tři skvělé kapely. Podrobnosti se dozvíte na Facebooku.

Upozornění: Na průběh závodu dohlíží kvalifikovaní zdravotníci, přesto všichni závodníci startují na vlastní nebezpečí a zodpovídají za svůj zdravotní stav. Cenné věci si neodkládejte v šatně, za odložené věci neručíme.

Novinky: Vše důležité se dozvíte v události na našem Facebooku.

Podrobný popis trasy: Vybíhá se od ZŠ Horka-Domky, běží se kolem Domu zahrádkářů a následně doleva na křižovatku s Vltavínskou ulicí, kde začíná silnička vedoucí k zahrádkářské kolonii I. Po ní běžíme stále rovně, na jih, prakticky až do Slavic. Za budovou zemědělského družstva Slavice zahneme doprava na polní cestu, na prvním rozcestí se dáme doleva, na dalším doprava směrem k Pekelnému kopci. Po několika stech metrech čeká rozcestí a za ním krátká smyčka k občerstvovací stanici na 5. (resp. 15.) kilometru. Dáme se doprava do kopce, běžíme po zelené značce a hlavní lesní cestě. Cesta se stáčí doleva dolů z táhlého kopce. Na velké křižovatce točíme na pravou ruku o sto osmdesát stupňů, poté cesta vede podél hranice lesa. Na kraji lesa zatočíme doleva, běžíme po polní cestě a po cca 200 metrech zahneme doprava, na cestu vedoucí k lesu Terůvky.  Po ní však běžíme pouhých 50 metrů, po kterých zatáčíme doleva, směrem k osamělé lípě na rozcestí. Následně běžíme k zahrádkářské kolonii II a po cestě pokračujeme dále k zahrádkářské kolonii I, kde zatočíme doprava na 2. kolo nebo běžíme do cíle (10 km) stejnou trasou, kudy vedl začátek závodu.

Mapa a profil půlmaratonu:

Nesoutěžní běh rodičů s dětmi
start: okamžitě po závodu dospělých (cca 11.05)
délka: 1,5 km
vstupné: dobrovolné

Nesoutěžní běh rodičů s dětmi je určený pro celé rodiny a vyhraje každý, kdo se na trať dlouhou 1,5 kilometrů vypraví. Pořadí v cíli rozhodující není, “závod” tak můžete pojmout jako rodinnou procházku klidně i těmi nejmenšími v kočárku. Na každého malého účastníka pak bude v cíli čekat drobná odměna.

Děkujeme Základní škole Horka-Domky za ochotný a vstřícný přístup a poskytnutí zázemí pro závod!